دستگاه وایفون

نام محصول : سیستم انتقال دهنده مکالمات خط تلفن به شبکه wifi (وایفون)


  وایفون وسيله ای برای امکان استفاده از خطوط تلفن ثابت توسط گوشی های هوشمند میباشد.  اين وسيله از يک سو به خط تلفن ثابت وصل شده و مانند يک دستگاه تلفن استاندارد توانايی  با گوشی های WiFi استفاده از خط تلفن را داراست. از طرف ديگر وایفون از طريق شبکه تلفن دارای برنامه کاربری مربوطه در ارتباط خواهد بود . بدين ترتيب کاربر ميتواند تماسهای ورودی از خط تلفن ثابت را با استفاده از گوشی تلفن هوشمند خود پاسخ دهد و يا با استفاده از همان گوشی از طريق خط تلفن ثابت اقدام به برقراری تماس نمايد.  با استفاده از وایفون گذشته از اينکه ديگر نيازی به استفاده از تلفن های بيسيم معمولی نخواهد بود، کاربر میتواند برای شماره گيری از دفترچه تلفن درون گوشی هوشمند خود استفاده کرده وهمچنين اطﻼعات تماسگيرنده را (در صورت وجود در دفترچه تلفن) مشاهده نمايد. وایفون ميتواند مانند ديگر وسايل موجود در منزل دارای WiFi  به Access Point موجود در منزل وصل شود (شکل 1 ) و یا در صورتی که 
Access Point در محل وجود نداشته باشد وایفون خود به عنوان Access Point عمل نمايد ( شکل 2 )

وایفون علاوه بر امکانات يک تلفن استاندارد، قابليتهای ديگری مانند پاسخگوی خودکار، ضبط پيام و امکان دريافت و ارسال فکس را نيز خواهد داشت. به عنوان مثال کاربر میتواند فکس دريافتی توسط وایفون را بر روی گوشی هوشمند خود مشاهده کرده و يا با استفاده از گوشی خود يک عکس را توسط وایفون به صورت فکس به شماره مورد نظرش ارسال نمايد.          
 
 

هدف از این طراحی (وایفون) استفاده از تلفن همراه به عنوان گوشی تلفن خط ثابت منزل یا محل کار است. وایفون وسیله ایست که به خط تلفن ثابت متصل شده و از طریق بستر Wifi  (چه به صورت Access Point  و چه به صورت Client  در یک شبکه ADSL ) به گوشی موبایل متصل میگردد.

 این سیستم میتواند تماسهای تلفن ثابت را به App  مخصوص خود روی گوشی تلفن همراه منتقل کند و همچنین کاربر میتواند هر تماسی را با استفاده از App یاد شده ولی از طریق تلفن ثابت برقرار نماید. بدین روش هرگاه در محل کار یا منزل یک دستگاه تلفن وایفون داشته باشید میتواند با اتصال آن به خط تلفن ثابت و از طریق تلفن همراه هوشمند تمامی تماسهای خود را مدیریت کرده و هزینه خط تلفن ثابت را پرداخت کنید (این هزینه 10 برابر کمتر از هزینه استفاده از سیم کارت میباشد).

 

این سیستم مجهز به Caller ID   و منشی تلفنی است و حتی اگر شما خارج از منزل باشید تمام تماسهای از دست رفته شما را با ارسال Notification‌ به شما یادآوری میکند.

کاربرد محصول:

به عنوان یک تلفن هوشمند ثابت در همه منازل و محل کار در همه جای دنیا

مشخصات فنی و عملکردی محصول:

  • اتصال به شبکه از طریق Wifi 802.11an
  • اتصال ایزوله به خط تلفن
  • حافظه داخلی برای ذخیره پیغام تا 8 ساعت
  • نرم افزار IOS و Android
  • Caller ID روی گوشی هوشمند
  • تعداد گوشی های همزمان قابل اتصال 4 عدد
  • قابیلت تماس داخلی
  • قابلیت دریافت یادآوری برای تماسهای برقرار شده با تلفن ثابت در صورت عدم حضور کاربر در محل

 

مشتریان بالفعل محصول:

تمامی مشترکین تلفن ثابت مخابرات ایران که گوشی هوشمند دارند میتوانند این دستگاه را به عنوان گوشی تلفن ثابت خود مورد استفاده قرار دهند.

به اطلاع بازدید کنندگان سایت شرکت میرسانیم که فعلا این محصول به علت مشکلات تجاری سازی روانه بازار نشده است.